Hrajeme si

Víte co je bancor?
S penězi pod názvem “bancor” přišel již britský ekonom John Maynard Keynese (ekonomický směr – keynesiánství = zásahy státu do ekonomik zemí formou investic), který přišel po 2.světové válce s myšlenkou jednotné globální měny, která měla obsahovat 30 nejvýznamnějších komodit světa (např.zlato, stříbro atd.). Bancor se tak měl stát neutrální měnou se samoregulací proti zvyšování schodků mezi dluhy a kumulujícími pohledávkami jednotlivých ekonomik. K jeho realizaci však nikdy nedošlo a název “bancor” tak zůstal osiřen. Kuřátko Pípo ho však našlo, oživilo a získalo vlastní měnu.

MINCE BANCORu byla vytvořena na návrh MARCELY HRUBOŠOVÉ a má symbolizovatštěstí a prosperitu (ve staré Číně byly malé kovové mince symbolem štěstí a bohatství), sílu – mince v sobě nese tvář lva (misky vah jsou oči, tělo váhy nos a ústa, a okolní nápis BANCOR CZ představuje hřívu), a rovnováhu – kterou předstvavuje váha uprostřed mince.

ZADÁNÍ: Udělej si vlastní návrh své měny/platidla a pošli nám obrázek do soutěže o zajímavé ceny nejpozději do 31.5.2017. Mail je: marcela@financeproradost.cz.

Bancor_logotyp

 čti více
9. 03. 2016

Uměli byste domalovat nebo dopsat do obrázku CO DĚLÁ kuřátko Pípo CHUDÉ a CO DĚLÁ kuřátko Pípo BOHATÉ?

Zadání: Vytiskni si obrázek. Na stranu oškubaného kuřátka napiš nebo namaluj všechno, co si myslíš, že dělá kuřátko Pípo více a více chudé. Na stranu s oblečením + měšcem s dukáty napiš nebo namaluj, co dělá z kuřátka Pípa většího a většího boháče. Své odpovědi nebo ofocené obrázky mi zašli ke kontrole na mail: marcela@financeproradost.cz. Těším se na odpovědi.

bohate_chude_kure_WHITE

 

 čti více
7. 03. 2016

letak-fpr-deti-pipo 2 (kopie)

Pokud vám znalosti některé z oblastí chybí, nevěste hlavu, od toho jsme s Pípem tady, a proto neváhejte a Napiště nám. V které oblasti jste nejméně zdatní?

 

 

 čti více
22. 02. 2016