HRA - CO JE TO "BANCOR"?

Víte co je bancor?
S penězi pod názvem “bancor” přišel již britský ekonom John Maynard Keynese (ekonomický směr – keynesiánství = zásahy státu do ekonomik zemí formou investic), který přišel po 2.světové válce s myšlenkou jednotné globální měny, která měla obsahovat 30 nejvýznamnějších komodit světa (např.zlato, stříbro atd.). Bancor se tak měl stát neutrální měnou se samoregulací proti zvyšování schodků mezi dluhy a kumulujícími pohledávkami jednotlivých ekonomik. K jeho realizaci však nikdy nedošlo a název “bancor” tak zůstal osiřen. Kuřátko Pípo ho však našlo, oživilo a získalo tak vlastní měnu.

MINCE BANCORu byla vytvořena na návrh MARCELY HRUBOŠOVÉ a má symbolizovat – štěstí a prosperitu (ve staré Číně byly malé kovové mince symbolem štěstí a bohatství), sílu – mince v sobě nese tvář lva (misky vah jsou oči, tělo váhy nos a ústa, a okolní nápis BANCOR CZ představuje hřívu), a rovnováhu – kterou předstvavuje váha uprostřed mince.

Bancor_logotyp

ZADÁNÍ: Udělej si vlastní návrh své měny/platidla a pošli nám obrázek do soutěže o zajímavé ceny nejpozději do 31.5.2017. Mail je: marcela@financeproradost.cz.