O NÁS

MARCELA HRUBOŠOVÁ

Vystudovala Vysokou školu finanční a správní – obor Pojišťovnictví. V oblasti financí působí více jak 25 let. Původně pracovala ve státní správě, kde se specializovala na kontrolní činnost v oblasti daní a vymáhání pohledávek z neuhrazených daňových povinností. Od roku 2000 působí v soukromého sektoru a zaměřuje se zejména na oblast finančního trhu. Pracovala ve významných manažerských pozicích v největších pojišťovnách na českém a slovenském trhu, jako generální ředitelka vedla nadnárodní inkasní společnost. V letech 2008 – 2010 zakládala na českém trhu makléřské pojišťovací společnosti. V roce 2011 se opět vrací do oblasti nedobytných pohledávek a zajišťuje jejich vymáhání pro významné bankovní domy v ČR. Dnes vlastní společnost Finance pro radost s.r.o., která se zabývá poradensko-konzultační činností v oblasti podnikání a vzdělávací činností na poli finanční gramotnosti. Je autorkou vzdělávacího konceptu FINANCE PRO RADOST, vede semináře a mentoruje začínající podnikatele v jejich profesním i osobním růstu. Je také autorkou knih: Optimalizace pohledávek (nejen) pojišťoven, Profese pojišťovací zprostředkovatel aneb Co by měl každý „Pojišťovák“ vědět, nebo velmi úspěšné knihy Tahák na úspěšné podnikání.

KUŘÁTKO PÍPO

Chudé, oškubané kuřátko, které důsledkem své finanční neznalosti a nevědomosti přišlo o všechno své peří, avšak velmi bohaté na životní zkušenosti, o které se dnes velmi rádo dělí. Kuřátko Pípo učí děti jak se dají penízky vydělávat, řídit, spravovat či rozmnožovat. Hravou formou se tak děti mohou seznamovat s finančním světem, jeho uspořádáním, a mnohem lépe se tak připravit na dospělost.

NICOLKA

(8 let) Majitelka hlasu kuřátka Pípa, asistentka, lektorka a kreativní manažerka programu Bohatství Kuřátka Pípa.

KONTAKT

Email: marcela@financeproradost.cz
telefon: + 420 731 701 954

Číslo bankovního účtu – kuřátka PÍPA
(na podporu finanční gramotnosti dětí):
2301034959/2010 vedený u FIO Bank
Za zaslaný příspěvek děkujeme!!!
nadacni_fond_logo (kopie)

Naši partneři

Reference

Miriam Janyšková – zakladatelka a předsedkyně správní rady Qiido, nadačního fondu (www.qiido.cz)

1. Proč si myslíš, že je důležité se finančně vzdělávat?
Aby byl člověk svobodný a nezávislý na subjektivních radách, tipech kohokoliv jiného (makléřů, bankovních, pojišťovacích či jiných finančních institucí). Aby byl za svůj život zodpovědný jen on sám, jednotlivec. Jednoduše…aby si každý uměl vlastní život spočítat 🙂

2. Proč se mají lidé (děti, rodiče, učitelé, vychovatelé…a další) vzdělávat právě s námi (Marcelou a Kuřátkem Pípem)?
Protože jsi přátelská, empatická, usměvavá a vstřícná profesionálka! Máš za sebou dlouholeté zkušenosti ve světě financí (jak z korporátního, tak z podnikatelského světa), přičemž jsi si uchovala stále lidskou tvář a vřelý přístup. Svou práci děláš s čistým srdcem, aby se občané ČR i SR uměli rozhodovat a žít svobodně.

Eva Vašková-Čejková, zakladatelka a majitelka Ženy s.r.o. (www.zenysro.cz)
Evi, proč si myslíš, že je důležité se finančně vzdělávat?
Peníze byly dlouhá léta tabu. Kdo je měl, byl v očích druhých špatných, kdo je neměl, pomlouval a říkal, že je nepotřebuje. A v tom jsme byli vychováváni. Peníze jsou k životu potřeba. Důležité je uvědomit si smysly našich životů a pak nahlas přiznat, že peníze k životu potřebujeme. Nedělat z lidí, kteří je mají zločince, ale ba naopak se k tomu postavit tak, že se začneme vzdělávat, budeme vzdělávat své děti a nebudeme řešit své okolí, ale sebe a to, co pro svou finanční gramotnost mohu ještě udělat, aby se mi více dařilo.

Evi, a proč si myslíš, že se mají lidé (děti, rodiče, učitelé, vychovatelé a další) vzdělávat právě s námi?
Marcela je pro mě člověkem s velkou praxi, nadhledem a hlavně lidským přístupem. Do své práce dává osobní zkušenost a kus sebe. Je pro mě ženou, podnikatelkou, která umí skvěle pochopit potřeby a na velice jednoduchých příkladech vysvětlit něco, co se nám může zdát zprvu absolutně nepochopitelné. A hlavně si moc dobře uvědomuje, jak moc důležité je vzdělávání dětí v oblasti finanční gramotnosti už odmalička a ona to prostě umí!

Květa Santlerová, zakladatelka a majitelka vzdělávací společnosti SANTIA s.r.o. (www.santia.cz)

Květuško, proč si myslíš, že je důležité se finančně vzdělávat?
Celý život pracuji v oblasti vzdělávání, založila jsem v roce 1998 vzdělávací firmy Santia, spol. s r.o. Je tedy jasné, že vzdělávání je pro mne hodně důležité a fandím mu. Vzdělávání v oblasti finanční gramotnosti je dnes nutností a musíme začít hned u malých dětí. Podívejte se na některé rodiče a prarodiče, kteří finančním vzděláním neprošli! Jsou v této oblasti negramotní. Kolik je kolem nás nešťastných a zadlužených lidí, kteří si půjčovali na hlouposti? Kolik lidí si vzalo peníze od podvodníků a neuměli si spočítat, jaké hrozné následky je mohou potkat, když spadnou do dluhové pasti.
Prosím, zamyslete se nad tím, naučte se pracovat s penězi. Bude se vám lépe žít.

Květuško, a proč si myslíš, že by se lidé (děti i dospělí) měli vzdělávat právě s námi?
Budeme kuřátko Pipa všemožně podporovat a jsme jeho hrdým partnerem. Je to báječný a velmi užitečný projekt. Znám Marcelku jako odborníka, který nejen rozumí financím, ale umí to i s dětmi. Tento projekt je na výši i po pedagogické stránce. Celý projekt je výborně výtvarně zpracovaný (včetně sympaťáka PÍPA). Je hravý, vtipný a obsahuje prostě vše, co děti nejen pobaví, ale kde získají i nové znalosti. Sama lektorka vtáhne děti do světa financí poutavou formou a děti si ji brzy zamilují. Vřele tento projekt doporučuji dětem, rodičům, učitelům a vychovatelům.

Jaroslav Lhota, zakladatel a jednatel cestovní kanceláře ADVENTURA s.r.o. (www.adventura.cz)

Jardo, proč si myslíš, že je důležité se finančně vzdělávat?
Finanční vzdělávání je pro dnešního člověka stejně důležité, jako bylo pro naše předky umět hospodařit na poli nebo lovit. Každý z nás, ať chce nebo nechce, se pohybuje ve finančním prostředí. Musíme řídit svoje příjmy a platit účty, někdy si vzít úvěr nebo hypotéku a neustále mít svoje finance pod kontrolu. Orientovat se v „malém světě financí“ je stejně důležité, jako umět jezdit autem nebo ovládat počítač. Můžete to sice ignorovat, ale budete vůči ostatním znevýhodnění a zranitelní.

Jardo, a proč si myslíš, že by se lidé (děti i dospělí) měli vzdělávat právě s námi?
Marcele věřím proto, že má nejen kvalitní teoretické vzdělání, ale zejména je skvělý praktik. Dobře ví, o čem mluví, sama si založila úspěšnou firmu a je v neustálém kontaktu s realitou. Umí věci vysvětlit jednoduše a pochopitelně.

Kuřátko Pípo se na konci srpna stalo hostem České televize v pořadu Dobré ráno, kde jsme v rámci Besedy: Finance pro radost mohli představit sebe i naše jednoduché a hravé vzdělávání pro děti.

http://www.ceskatelevize.cz/porady/10435049455-dobre-rano/415236100071080/video/

Vzdělavací koncept Finance pro radost a program Bohatství Kuřátka Pípo vznikl v roce 2013. Za první dva roky své činnosti má odučeno přes 1000 žáčků ve věku od 6 do 20 let po celé České a Slovenské republice.
A kde jste se s námi již mohli setkat:
Základní škola Marjánka, Praha 6
Základní škola a Mateřská škola T.G.Masaryka, Praha 6
Mateřská škola Mateřídouška, Brno
Rodinné centrum Kašpárek, Mělník
Projekt Dejme dětem šanci, Slapy a Praha
Základní škola Bílá hora, Praha 6
Vysoká škola ekonomická, Bratislava
Rodinné centrum Kamarád Chameleon, Praha
Kroužek Finanční gramotnosti – Základní škola Marjánka, Praha 6
Mateřská škola Klubíčko, Ostrava
Festival “Kde bolo, tam bolo”, Bratislava
Základní škola Říčany
Zákládní škola Roztoky

Základní škola Livingston Praha – Čakovice
Základní škola čtyřlístek Uherské Hradiště
Základní škola sportovní Uherské Hradiště